پیچ آهنی چیست؟

پیچ آهنی چیست؟Reviewed by گروه صنعتی غفاری on Aug 9Rating: 3.5پیچ آهنی چیست؟ پیچ آهنی, پیچ آهنی خود رنگ, پیچ آهنی گالوانیزه

پیچ آهنی چیست؟

پیچ آهنی نیم دنده

پیچ های آهنی,پیچ هایی هستند که دارای سر شش گوش هستند ویک استوانه ی مارپیچ که به صورت استوانه ای دنده شده است البته به صورت دنده درشت هم وجود دارد که امروزه نوع دنده درشت آن تقریبا منسوخ شده است.
پیچ های آهنی در گرید 5.8 تولید می شوند این پیچ ها را از مفتول پیچ و مهره ای می سازند به این گونه که پس از کشش کردن مفتول و سخت کاری آن قالب گیری شده و در سایز های مختلف تولید می شوند.55377092
پیچ های آهنی به صورت نیم دنده و تمام دنده تولید می شوند که نوع تمام دنده ی آن بسیار پر مصرف تر می باشد.
عموما پیچ های آهنی پر مصرف ترین نوع پیچ ها می باشد و به دلیل قیمت مناسبی که دارند بیشتر مورد توجه صنعتگران است.
پیچ های آهنی نسبت به پیچ های خشکه دارای استحکام و مقاومت کمتری هستند و به همین دلیل نمی توان از این پیچ ها در جاهای حساس مثل ساختمان سازی و سد سازی و جاهایی که نیاز به استحکام بالا دارند استفاده کرد.
امروزه معمولا پیچ های آهنی را به صورت گالوانیزه مصرف می کنند البته نوع خودرنگ آن هم مصرف دارد,گالوانیزه ی این نوع پیچ ها به صورت گالوانیزه سرد و گرم و داکرومات می باشد و نوع سرد آن به صورت معمولی است و قیمت پایین تری هم دارد ولی گالوانیزه گرم دارای کیفیت بالاتر هستند و تحت هیچ شرایطی زنگ نمی زنند و اما نوع داکرومات از هر دو نوع گالوانیزه سرد و گرم بهتر بوده و علاوه بر جلوگیری از زنگ زدن دارای ظاهر زیبایی هم هستند.
از پیچ های آهنی در مصارفی همچون ساخت انواع قطعات استفاده می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *